Manda Sütü (1 Lt.)

Süt Nasıl Saklanmalı ?

Öncelikle teslim aldığınız sütü kaynatmadan tüketmeyiniz. Geldiği gün 5-6 dakika 70-80 C ısıda kaynatmanız gerekmektedir.

Alo Çiftlik Sütü çiftliğinden gelen günlük çiftlik sütleri hiçbir işlemden geçmez, yağ oranıyla oynanmaz ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz, bu nedenle %100 doğal süt ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • UHT Sütler Genellikle 135-150 derece sıcaklık aralığında pastörize edilirler. Bu da sütün içerisindeki faydalı bakteri, enzimleri ve vitaminleri tahrip eder.

  • UHT Sütler yüksek sıcaklıkta işleme sokulduklarından dolayı gerçek tat ve lezzet ortadan kalkmış olur. Aldığımız sütlerde bunun farkına varamamamız için tekrar süt lezzetini kazandırmak amacıyla bazı kimyasal maddeler kullanılır.

  • Temiz ve hijyenik ortamlarda sağılan çiftlik sütlerinde, hiç bir katkı maddesine rastlayamazsınız.
  • Sindirim sistemini düzene sokar.
  • Büyümeyi ve gelişmeyi destekler.
  • Dişleri korur ve çürükleri önler.
  • Doku,saç ve tırnak oluşumunda etkili rol alır.
  • Kemikleri sertleştirir ve bağışıklık sistemini geliştirir.
  • Kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko gibi yaşamsal açıdan önemli minerallere sahiptir.
  • Manda sütünün yağ oranının diğer sütlere oranla (%6) yağda eriyen vitaminler açısından çok zengin bir besin kaynağıdır.

Çiğ Süt : İnek, manda, keçi veya koyundan sağıldığı andaki hali ile, herhangi bir işlem yapılmadan direkt tüketiciye ulaştırılan süttür.

Pastörize Süt : Çiftliklerden ve köylüden alınan çiğ sütün fabrikalarda pastörizasyon makinesi ile 72 C dereceye kadar ısıtılıp soğutulmuş süttür.

UHT Süt : Ultra-High Temperature (Aşırı Yüksek Sıcaklık) kelimelerinin baş harflerinden oluşan UHT süt, 1 saniyenin altında bir sürede yüksek basınç ile 135-150 C dereceye kadar hızla ısıtılıp, hızla soğutulmuş süttür.

Çiğ süt-Pastörize süt-UHT süt dayanma süresi ne kadardır ?

Çiğ süt : Hijyenik ortamda sağılmış olan çiğ çiftlik sütleri   0, +4 dereceler arasında muhafaza edilirse 48 saat dayanma süresi vardır. Kaynatıldığı zaman 0,+4 dereceler arasında ve kapalı kaplarda muhafaza edildiği zaman 7 güne kadar dayanabilir. 0,+4 dereceler arasında muhafaza edilmeyen süt, ortamın sıcaklığına bağlı olarak ve hayvanların sağlık durumuna, sağım ortamı, hijyenik şartlara bağlı olarak 2 saat ile 8 saat arasında dayanabilir.

Pastörize Süt : 0,+4 dereceler arasında kapalı olarak muhafaza edilmesi halinde 4-5 gün dayanma süresi bulunur. Ambalaj açıldıktan sonra 48 saat içerisinde mutlaka tüketilmelidir.

UHT Süt : Serin ve kuru bir ortamda ambalajı kapalı olarak 4-5 ay dayanma süresi vardır. Ambalajı açıldıktan sonra 48 saat içerisinde tüketilmelidir.

Doğal Manda Çiftlik Sütü

Hemen Şimdi Manda Sütü Siparişi Verebilirsiniz.
Sütlerimiz 1 Lt  olarak verilmektedir. Tüm Siparişlerinizde Yoğurt Mayası Hediye.

35 TL1 Litre Manda Sütü
Çiftlik Ürünleri Sipariş Hattı