Günlük Taze Doğal Tereyağı

TUZLU TEREYAĞI
Tereyağı, taze ve fermente olmuş süt ya da kremanın çırpılması ile elde edilir. Tereyağı elde edilirken, sütün yağlı kısmı kullanılır ve tereyağı katı bir formda oluşturulur.

Tereyağı genellikle kızarmış ekmeklerin üzerine sürülerek kahvaltı öğünlerinde tüketilmektedir. Sebze yemeklerinin içine eklenen tereyağı, kızartmalarda ve hamur işleri gibi yiyeceklerde tat vermesi amacı ile kullanılmaktadır.

Tereyağı, süt proteinlerini ve su içermektedir. 

Genellikle yaygın olarak inek sütünden elde edilen tereyağı, koyun, keçi, sığır gibi diğer memeli canlıların sütleri kullanılarak da elde edilmektedir. Tuzlu tereyağı elde edilmesi ise Tuzun, tereyağının içine tatlandırıcı ve koruyucu olarak eklenmesiyle oluşmaktadır.

Tereyağı vücuttaki enerji tüketiminde rol oynar bu da kilo alım hızını dengeler. Sindirimi kolaylaştırır.

360 TL1 Kg. Tuzlu Tereyağı
Çiftlik Ürünleri Sipariş Hattı
0 533 163 54 00
TUZSUZ TEREYAĞI

Sütten kremasının ayrılması ile elde edilen tereyağı, sütün yağ bazlı kremasının bir bölümünün, su ve süt ile seyreltilmesi ile meydana gelmektedir.
Tereyağı, D vitamini, E vitamini ve K vitamini gibi vitamin türlerini içermesinin yanında, manganez, krom, iyodin, çinko, bakır ve selenyum gibi özel mineralleri de içermektedir.

Tereyağı yıllardan beri hayatımızda hep suçludur, halbuki atalarımızın en yaygın kullandığı yağ tereyağıdır.

• A vitaminin en iyi kaynaklarından biridir
• İyi bir iyot kaynağıdır
• Alerji ve kansere karşı koruyucudur
• Tereyağının, kalp krizi riskini düşürdüğü,şeker hastalığı ve şişmanlık tedavisine yardımcı olduğu ,kolestrole iyi geldiği artık tespit edilmiş bir gerçek TEREYAĞI ŞİFADIR.

360 TL1 Kg. Tuzsuz Tereyağı
Çiftlik Ürünleri Sipariş Hattı
0 533 163 54 00
Günlük Taze Tereyağı

2009 yılının haziran ayında başlatmış olduğumuz ALO ÇİFTLİK SÜTÜ adı altında sunmuş olduğumuz hizmetten Bugün Beylikdüzü Çiftlik Sütü, Bahçeşehir Çiftlik Sütü, Büyükçekmece Çiftlik Sütü talebinde bulunan ve her gün katlanarak büyüyen yaklaşık 10.000 aile yararlanıyor. Tamamen Doğal Ortamında Üretilen Çiftlik İnek Sütü, Çiftlik Manda Sütü, Doğal Köy Yumurtası, Organik Çiftlik Tavuğu, Doğal Terayağı ve Diğer Doğal Çiftlik ürünlerimiz telefonla veya internetten sipariş taleplerinizde ertesi gün kapınızda.