İnek Sütü (5 Lt.)

Süt Nasıl Saklanmalı ?

Öncelikle teslim aldığınız sütü kaynatmadan tüketmeyiniz. Geldiği gün 5-6 dakika 70-80 C ısıda kaynatmanız gerekmektedir.

Alo Çiftlik Sütü çiftliğinden gelen günlük çiftlik sütleri hiçbir işlemden geçmez, yağ oranıyla oynanmaz ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz, bu nedenle %100 doğal süt ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • UHT Sütler Genellikle 135-150 derece sıcaklık aralığında pastörize edilirler. Bu da sütün içerisindeki faydalı bakteri, enzimleri ve vitaminleri tahrip eder.

  • UHT Sütler yüksek sıcaklıkta işleme sokulduklarından dolayı gerçek tat ve lezzet ortadan kalkmış olur. Aldığımız sütlerde bunun farkına varamamamız için tekrar süt lezzetini kazandırmak amacıyla bazı kimyasal maddeler kullanılır.

  • Temiz ve hijyenik ortamlarda sağılan çiftlik sütlerinde, hiç bir katkı maddesine rastlayamazsınız.
  • Sindirim sistemini düzene sokar.
  • Büyümeyi ve gelişmeyi destekler.
  • Dişleri korur ve çürükleri önler.
  • Doku,saç ve tırnak oluşumunda etkili rol alır.
  • Kemikleri sertleştirir ve bağışıklık sistemini geliştirir.
  • Kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko gibi yaşamsal açıdan önemli minerallere sahiptir.

Çiğ Süt : İnek, manda, keçi veya koyundan sağıldığı andaki hali ile, herhangi bir işlem yapılmadan direkt tüketiciye ulaştırılan süttür.

Pastörize Süt : Çiftliklerden ve köylüden alınan çiğ sütün fabrikalarda pastörizasyon makinesi ile 72 C dereceye kadar ısıtılıp soğutulmuş süttür.

UHT Süt : Ultra-High Temperature (Aşırı Yüksek Sıcaklık) kelimelerinin baş harflerinden oluşan UHT süt, 1 saniyenin altında bir sürede yüksek basınç ile 135-150 C dereceye kadar hızla ısıtılıp, hızla soğutulmuş süttür.

Çiğ süt-Pastörize süt-UHT süt dayanma süresi ne kadardır ?

Çiğ süt : Hijyenik ortamda sağılmış olan çiğ çiftlik sütleri   0, +4 dereceler arasında muhafaza edilirse 48 saat dayanma süresi vardır. Kaynatıldığı zaman 0,+4 dereceler arasında ve kapalı kaplarda muhafaza edildiği zaman 7 güne kadar dayanabilir. 0,+4 dereceler arasında muhafaza edilmeyen süt, ortamın sıcaklığına bağlı olarak ve hayvanların sağlık durumuna, sağım ortamı, hijyenik şartlara bağlı olarak 2 saat ile 8 saat arasında dayanabilir.

Pastörize Süt : 0,+4 dereceler arasında kapalı olarak muhafaza edilmesi halinde 4-5 gün dayanma süresi bulunur. Ambalaj açıldıktan sonra 48 saat içerisinde mutlaka tüketilmelidir.

UHT Süt : Serin ve kuru bir ortamda ambalajı kapalı olarak 4-5 ay dayanma süresi vardır. Ambalajı açıldıktan sonra 48 saat içerisinde tüketilmelidir.

Doğal İnek Çiftlik Sütü

Hemen Şimdi İnek Sütü Siparişi Verebilirsiniz. Sütlerimiz 3 Lt veya 5 Lt olarak verilmektedir. Tüm Siparişlerinizde Yoğurt Mayası Hediye.

175 TL5 Litre İnek Sütü
Çiftlik Ürünleri Sipariş Hattı

0 533 163 54 00 

Bu telefon numarasından anında sipariş verebilirsiniz veya siparişiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Günlük Taze Çiftlik Sütü

2009 yılının haziran ayında başlatmış olduğumuz ALO ÇİFTLİK SÜTÜ adı altında sunmuş olduğumuz hizmetten Bugün Beylikdüzü Çiftlik Sütü, Bahçeşehir Çiftlik Sütü, Büyükçekmece Çiftlik Sütü talebinde bulunan ve her gün katlanarak büyüyen yaklaşık 10.000 aile yararlanıyor. Tamamen Doğal Ortamında Üretilen Çiftlik İnek Sütü, Çiftlik Manda Sütü, Doğal Köy Yumurtası, Organik Çiftlik Tavuğu, Doğal Terayağı ve Diğer Doğal Çiftlik ürünlerimiz telefonla veya internetten sipariş taleplerinizde ertesi gün kapınızda.