Koyun Sütü (1 Lt.)

Süt Nasıl Saklanmalı ?

Öncelikle teslim aldığınız sütü kaynatmadan tüketmeyiniz. Geldiği gün 5-6 dakika 70-80 C ısıda kaynatmanız gerekmektedir.

Alo Çiftlik Sütü çiftliğinden gelen günlük çiftlik sütleri hiçbir işlemden geçmez, yağ oranıyla oynanmaz ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz, bu nedenle %100 doğal süt ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • UHT Sütler Genellikle 135-150 derece sıcaklık aralığında pastörize edilirler. Bu da sütün içerisindeki faydalı bakteri, enzimleri ve vitaminleri tahrip eder.

  • UHT Sütler yüksek sıcaklıkta işleme sokulduklarından dolayı gerçek tat ve lezzet ortadan kalkmış olur. Aldığımız sütlerde bunun farkına varamamamız için tekrar süt lezzetini kazandırmak amacıyla bazı kimyasal maddeler kullanılır.

  • Temiz ve hijyenik ortamlarda sağılan çiftlik sütlerinde, hiç bir katkı maddesine rastlayamazsınız.

Koyun Sütünün Faydaları Nelerdir ,
Dişi koyun sürekli süt üretmezler. Kuzu sütten kesildikten 80 ila 100 gün sonra süt sağlar. Sonbaharda doğurur ve kuzular ilkbaharda veya erken kış aylarında doğarlar. Bu süt, diğer sütlere göre yüksek yağ içeriği ve konjuge linoleik asit içerir. Ayrıca laktoz içeriğinde de zengindir.

Yüksek protein içeriğinden dolayı, yoğurt ve peynir yapmak için uygundur.. beyaz peynir, koyun sütünden yapılan popüler peynirlerden biridir. Katı içeriğin yüksek olması nedeniyle, bir galon sütünden daha fazla peynir yapılabilir. Koyunlar genelde daha az süt ürettikleri için maliyeti daha yüksektir. Küçük ölçüde koyun sütü bulunur.

Koyun Sütünün Faydaları Nelerdir  Besin değeri
Bir fincan koyun sütü, 197,72 g su, 265 kalori, 14.65 g protein, 17.15 g toplam lipit yağı, 2.35 g kül ve 13.13 g karbonhidrat sunar. Aynı miktar,% 72.50 oranında DV Vitamini,% 66.92’si Vitamin B2,% 55.29’u fosfor,% 51.99’u vV valin, 49.525’i izolösin,% 49’u toplam lipit yağı,% 47.30’u Kalsiyumun DV’si,% 46.82’si DV triptofan,% 38.91’i DV lösin,% 37.59’u lizin,% 37.33’ü DV trinini,% 33.20’si DV histidin,% 29.30’u DV proteini,% 19.94’ü DV vitamini B5, A vitamininin% 15.43’ü,% 13.25’i DV vitamini,% 12.56’sı DV bakır,% 12’si çinko,% 11.44’ü DV C vitamini,% 11.31’i Vitamin B6,% 10.48’i DV magnezyum ve% 10.10 karbonhidrat DV.

Koyun sütü sağlığa faydaları
İnek, manda ve keçi sütü arasında koyun sütü üstün sayılır. Lezzetli lezzetlere sahiptir ve çeşitli mutfaklar için hayati bir bileşen olarak kullanılmaktadır. Sütü süt için yetiştirilir. Koyun sütü veya ürünleri bol miktarda karbonhidrat, protein, esansiyel mineral, yağ ve vitamin sağlar. Koyun, maliyeti sınırlı olduğu için yılın sınırlı zamanında süt üretir.

Bağışıklık geliştirmek
Koyun sütü, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan E Vitamini ve A gibi bol miktarda besin ve mineral içerir. Vücuttaki serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olan ve oksidatif stres ve kronik rahatsızlıkları önleyen antioksidan özelliklere sahiptir. Ayrıca, cildin görünüşünün yanı sıra sağlığını da iyileştirir.

Büyümeyi teşvik eder
Koyun sütü, gelişimi ve büyümesi için gerekli kılan mükemmel bir protein kaynağıdır. Vücudun hücreleri, dokuları ve kemikleri için de hayati önem taşır. Ek olarak, protein sizi aktifleştirir ve fonksiyonları normalleştirir.

Kanseri önlemek
Koyun sütü, vücutta kanser, oksidatif stres ve hücre büyümesi olasılığını azaltmaya yardımcı olan yüksek nükleotit ve nükleosid içeriği içerir. Aynı zamanda, sağlıklı hücreleri mutasyona uğratan serbest radikallere bağlı olarak ortaya çıkan oksidatif stres olasılığını da düşürmektedir.

Üreme sağlığı
Koyun sütü dişi üreme sağlığı için hayati önem taşıyan folat gibi B Vitamini içerir. Genel metabolizmayı teşvik eder. Eksiklik, bebeğin nöral tüp defektleri ile ilgilidir. Ayrıca hormon seviyesini dengeliyor ve sağlıklı beslenmeyi teşvik ediyor.

Kan basıncını korur
Koyun sütü, keçi, inek veya buffalo’nun sütünden yüksek miktarda amino asit içerir. Amino asitler, arterler ve kan damarlarındaki gerilmeleri azaltarak kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

Kemik mineral yoğunluğu
Bol miktarda çinko, kalsiyum ve magnezyum içerir. Kemik mineral yoğunluğunu arttırır. Osteoporoz olasılığını önler ve genel sağlığı teşvik eder. Keçi veya inek sütünden iki kat fazla kalsiyum içerir.

Kolesterol korur
Koyun sütünde vücutta kolesterol seviyesini düşüren tekli doymamış yağlar bulunur. Ayrıca kalp krizi, ateroskleroz, koroner kalp hastalığı ve inme olasılığını da önler. Yağ tortularını azaltır ve proteini enerjiye dönüştürür.

Koyun sütü gerçekleri

Koyun sütü en lezzetli sütü olarak kabul edilir. Aynı zamanda doğal olarak homojenize edilmiş sütün daha fazla orta zincirli yağ asidi ve daha küçük yağ globülleri içerdiği anlamına gelir. Ayrıca sindirimi destekler. Koyun sütünü iyi bilinmemekle birlikte, sütünden elde edilen ürünler dünyanın her yerinde yaygın olarak tüketilmektedir. Koyun sütündeki protein ve yağ içeriği inek sütü ile karşılaştırıldığında daha yüksektir .

 

1. Mineraller açısından zengindir:

– Koyun sütü, özellikle kalsiyum ve çinko açısından son derece zengindir. Aslında, sütün diğer türlerine göre daha fazla kalsiyum içerir.

– Koyun sütü içerisindeki laktoz ile kemik bozuklukları; özellikle osteoporoz gibi hastalıklar ile mücadeleye yardımcı olur.

– Kalsiyum kemik sağlığını desteklemesinin yanı sıra birçok hastalığın tedavisine yardımcı olur. Toksinlerin vücuttan atılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

– İçerisindeki çinko ile cilt sağlığı için de etkili bir besindir. Anoreksiya gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

2. B vitamini açısından son derece zengindir:

– Koyun sütü birçok önemli besin ve vitamin içerir. Bu besin öğelerinden biri de B vitaminidir. Vücudun ihtiyacı olan vitaminin alınmasını sağlar.

– Koyun sütü içerisindeki B 2 vitamini ile dokuların korunmasına ve gelişmesine yardımcı olur. Vitamin B 12 metabolizma hızını dengelerken aynı zamanda merkezi sinir sisteminin korunmasını sağlar.

– Koyun sütü aynı zamanda vitamin B 1, B 6 ve B 9 da içerir.

3. Zengin antioksidanlara sahiptir:

– Koyun sütü vitamin A ve C’nin yanı sıra antioksidanlar açısından da zengindir. Bu içeriği ile bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda vücuttaki serbest radikallerin atılmasını hızlandırır.


– İçerisindeki antioksidan vitaminler ile vücudunuzun düzgün işleyişinde önemli bir rol oynar.

4. Kas dokularının korunmasını sağlar:

– Süt protein açısından zengin bir besindir. Ancak daha kolay bir sindirim için peynir altı suyu proteini tüketilmesi gerekir. Koyu sütü bu protein türünü de içerir.

– Bu içeriği ile kasların korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda kas dokusunu güçlendirir.

5. Daha etkilidir:

– Peynir ya da işlenmiş diğer süt ürünlerine kıyasla daha etkili ve aktif bir içeriği vardır. Genellikle süt kaynatılınca peynir altı suyu proteini kaybolur. Koyun sütünde peynir altı suyu proteini inek, manda veya keçi sütüne oranla daha fazladır.

– İçeriği ile sindirimi geliştirir.

6. Sağlıklı bakteriler içeri:

– Koyun sütü de yoğurt gibi sağlıklı bakteriler içerir. Bu içeriği ile aynı zamanda etkili ve doğal bir antibiyotiktir. Bu özelliği ile mide ve bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin ölmesine yardımcı olur.

– Koyun sütü düzenli tüketildiğinde bir çok bağırsak ve mide hastalığının önlenmesini sağlar. Aynı zamanda bakteri dengesini korur.

7. Magnezyum açısından zengindir:

– Koyun sütü uyku bozuklukları tedavisinde son derece önemlidir. Magnezyum açısından zengin içeriği ile uyku sorunlarının çözülmesine katkı sağlar.

– Eğer uykusuzluk ve kaliteli uyuyamama sorunları varsa bir bardak koyun sütü tüketilebilir.

– İçerisindeki magnezyum ile aynı zamanda tansiyon, kalp damar hastalıkları ve inme gibi ciddi sağlık sorunlarının riskini de düşürür. İnsan vücudu için birçok fayda sağlar.

– Koyun sütü bu özellikleri ile hastalıklara yakalanma riskini düşürür.

Koyun sütü genel sağlık açısından son derece faydalıdır. Düzenli olarak tüketilebilir.

Doğal Koyun/Keçi Çiftlik Sütü

Hemen Şimdi Koyun Sütü Siparişi Verebilirsiniz. Sütlerimiz 1 Litre, 3 Litre veya 5 Litre olarak verilmektedir. Tüm Siparişlerinizde Yoğurt Mayası Hediye.

80 TL1 Litre Koyun Sütü
Çiftlik Ürünleri Sipariş Hattı

0 533 163 54 00 

Bu telefon numarasından anında sipariş verebilirsiniz veya siparişiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Günlük Taze Çiftlik Sütü

2009 yılının haziran ayında başlatmış olduğumuz ALO ÇİFTLİK SÜTÜ adı altında sunmuş olduğumuz hizmetten Bugün Beylikdüzü Çiftlik Sütü, Bahçeşehir Çiftlik Sütü, Büyükçekmece Çiftlik Sütü talebinde bulunan ve her gün katlanarak büyüyen yaklaşık 10.000 aile yararlanıyor. Tamamen Doğal Ortamında Üretilen Çiftlik İnek Sütü, Çiftlik Manda Sütü, Doğal Köy Yumurtası, Organik Çiftlik Tavuğu, Doğal Terayağı ve Diğer Doğal Çiftlik ürünlerimiz telefonla veya internetten sipariş taleplerinizde ertesi gün kapınızda.